preload
Część 1


Hiszpański na Szóstkę
Część 1Dla początkujących

Autor: Katarzyna Myślińska
Liczba lekcji: 15 (w tym 3 lekcje próbne)


Bezterminowy dostęp:
69 zł
Lección 1: ¿Quién eres?
Na pierwszej lekcji kursu hiszpańskiego nauczysz się mówić o sobie - jak masz na imię, skąd jesteś i gdzie mieszkasz oraz nauczysz się też o to samo pytać rozmówcę. Poznasz również podstawowe zasady wymowy hiszpańskiej.


Lección 2: ¿Cómo estás?
W tej lekcji zajmiemy się najczęściej używanymi powitaniami i pożegnaniami. Będziemy także pytać o samopoczucie ("Jak się masz?") i odpowiadać na to pytanie na różne sposoby.


Lección 3: ¿Qué eres?
Tutaj nauczysz się mówić o sobie nieco więcej, np. kim jesteś i czym się zajmujesz oraz pytać o to samo rozmówcę. Poznasz nazwy różnych zawodów i kilka innych przydatnych słówek.


4
Lekcja 4: Jaki/Jaka jesteś?
Lección 4: ¿Cómo eres?
Poznasz wiele różnorodnych przymiotników określających wygląd i charakter osób, a także nazwy krajów i narodowości. Nauczysz się tworzyć rodzaj żeński i liczbę mnogą rzeczowników i przymiotników. Podam Ci też jeszcze kilka nazw zawodów i profesji.
Niedostępna


5
Lekcja 5: Co to jest?
Lección 5: ¿Qué es esto?
W tej lekcji nauczysz się nazw przedmiotów z Twojego otoczenia oraz opisywania ich wyglądu i koloru. W części gramatycznej poznasz rodzajniki określone i nieokreślone oraz zrozumiesz, czym się one od siebie różnią.
Niedostępna


6
Lekcja 6: Nazywam się Juan i mieszkam w Madrycie.
Lección 6: Me llamo Juan y vivo en Madrid.
Tutaj zaczniesz poznawać liczebniki - najpierw te najprostsze, od 0 do 10. Nauczysz się nazw typowych miejsc i budynków. Pokażę Ci też zasadę odmieniania czasowników regularnych kończących się na "-ar", "-er" i "-ir" oraz czasowników zwrotnych.
Niedostępna


7
Lekcja 7: Moja rodzina.
Lección 7: Mi familia.
Ciąg dalszy liczebników - od 10 do 20. Poznasz też nazwy członków rodziny, nazwy różnych części garderoby oraz podstawowe kolory. W części gramatycznej pokażę Ci odmianę czasownika "tener" - "mieć".
Niedostępna


8
Lekcja 8: Gdzie jesteś?
Lección 8: ¿Dónde estás?
W tej lekcji nauczysz się już liczyć do 100, dzięki czemu będziesz mógł pytać o wiek i odpowiadać na to pytanie. Poznasz nazwy mebli i innych przedmiotów spotykanych często w mieszkaniach i domach. Nauczysz się określać umiejscowienie jednych przedmiotów względem drugich. Pokażę Ci też wszystkie zaimki dzierżawcze.
Niedostępna


9
Lekcja 9: Gdzie jesteś? Jak się czujesz?
Lección 9: ¿Dónde estás? ¿Cómo estás?
Utrwalisz użycie czasownika "estar" do mówienia o swoim nastroju i samopoczuciu. Poznasz podstawową różnicę pomiędzy czasownikami "estar" i "ser" (oba tłumaczymy na polski tak samo - "być"). Poznasz także wiele nowych słów i zwrotów, przydatnych do opisywania swoich przyjaciół i znajomych.
Niedostępna


10
Lekcja 10: Mój zwykły dzień.
Lección 10: Mi día normal.
W tej lekcji nauczysz się opowiadać o swoim dniu codziennym, czyli co zwykle robisz od rana do wieczora. Poznasz godziny oraz inne wyrażenia związane z czasem. Poznasz też kilka nowych czasowników nieregularnych i czasowników zwrotnych.
Niedostępna


11
Lekcja 11: Weekend.
Lección 11: El fin de semana.
W trakcie tej lekcji będziemy rozmawiać o weekendzie i o tym, co w jego trakcie można robić. Nauczysz się opisywać pogodę i dni tygodnia. A w części gramatycznej - nowe czasowniki, w tym także nieregularne.
Niedostępna


12
Lekcja 12: Lubię podróżować.
Lección 12: Me gusta viajar.
Tutaj zajmiemy się zainteresowaniami i gustami. Będziemy też mówić o wakacjach, podróżowaniu i środkach transportu. Poznasz wiele nowego słownictwa, dzięki któremu będziesz mógł opowiedzieć, dokąd i czym lubisz jeździć.
Niedostępna


13
Lekcja 13: Czy ktoś tu jest?
Lección 13: ¿Hay alguien aquí?
W tej lekcji zajmiemy się jeszcze jednym czasownikiem oznaczającym "być" - czyli "haber". Dowiesz się, kiedy się go używa i jakie są różnice między rzeczownikami określonymi a nieokreślonymi w języku hiszpańskim. Nauczę Cię też zwrotów związanych z pytaniem o drogę.
Niedostępna


14
Lekcja 14: Czyj jest ten samochód?
Lección 14: ¿De quién es este coche?
Kontynuujemy temat liczebników - dojdziemy aż do miliona. Poznasz zaimki wskazujące i przyimki. Będzie też sporo nowego słownictwa, zwłaszcza związanego z mieszkaniem i naszym otoczeniem. Poznasz ogólną zasadę tworzenia pytań w języku hiszpańskim.
Niedostępna


15
Lekcja 15: Boli mnie głowa.
Lección 15: Me duele la cabeza.
W tej lekcji będziemy rozmawiać o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Poznasz nazwy niektórych części ciała i różnych produktów spożywczych. Nauczysz się też stopniowania przymiotników i używania zwrotu "tak... jak...".
Niedostępna


TEST
Test końcowy
Examen Final
Test końcowy sprawdzający i oceniający Twoją wiedzę po przerobieniu kursu.